Elektromobilita

Elektromobilita ve spojení s obnovitelnou energií pomáhá zmírnit změny klimatu způsobené vlivem člověka a stává se tak nezbytným předpokladem pro udržitelný rozvoj.

Pokud tedy vlastníte elektromobil nebo si ho v blízké době plánujete pořídit, doporučujeme pro maximální využití vyrobené elektřiny z fotovoltaické elektrárny také instalaci nabíjecí stanice.

Využití vlastní vyrobené energie

Kombinační bonus v programu Nová zelené úsporám

Nabíjení elektromobilu

Wallbox

Dotace na nabíjecí stanice

01.07.2023 je výše dotace na pořízení 15 000 Kč na jeden dobíjecí bod na jeden rodinný dům.

Od 01.07.2023 nelze čerpat dotaci na dobíjecí stanici samostatně. Podpora se poskytuje na opatření realizovaná na stávajících rodinných domech a novostavbách a je podmíněna kombinací s opatřením v oblasti A nebo B (včetně nákupu RD) nebo C.1 až C.4.

Pokud si pořídíte nabíjecí stanici, tzv. wallbox, společně s fotovoltaickou elektrárnou, máte nárok na získání kombinačního bonusu z dotačního programu Nová zelená úsporám. V tomto případě činí kombinační bonus za realizaci dvou opatření dalších 10 000 Kč.

Ověřená řešení

Instalujeme dobíjecí stanice, které přinášejí maximální využití vyrobené elektřiny a zároveň splní podmínky dotačního programu. V tuto chvíli instalujeme nabíječky výrobce SolaX a Olife Energy.

Solax

Primárně se zaměřujeme na instalaci hybridních střídačů SolaX. V kombinaci s wallboxem značky SolaX klient využije na maximum všechny chytré funkce, a tím sníží náklady na dobíjení elektromobilu. Tento wallbox spolupracuje i se střídači jiných výrobců, lze tedy instalovat k jakékoliv fotovoltaické elektrárně.

Olife Energy

Jedná se o českou technologickou firmu, která chce pomocí inovativních řešení přispívat k udržitelné budoucnosti. Wallbox od firmy Olife Energy zajišťuje rychlé nabíjení, nadčasový design a vynikající kvalitu. Tím, že je tento výrobek navržen a vyroben přímo v České republice, máte možnost si vybrat mezi dvěma typy kabelů. Kabely lze objednat až do délky 10 m.